top of page
ehealth-urkaine-min.png

Що таке eHealth

У загальному розумінні електронна система eHealth – це сукупність інформаційних сервісів для лікарів, пацієнтів і державних органів системи охорони здоров’я, призначених для систематизації всієї медичної інформації.

Для медустанов – це автоматизовані інструменти управління робочими процесами – медичні інформаційні системи.

Для пацієнтів – зручні веб-сервіси та мобільні додатки для дистанційного запису до лікаря, доступу до власної медичної інформації та онлайн консультацій.

Для держави медична програма eHealth – це джерело даних про роботу всієї системи охорони здоров’я, які є базою для ухвалення стратегічних управлінських рішень. Тут головне завдання eHealth – надати необхідні інструменти управління і контролю за використанням медичних і фінансових ресурсів держави, створення умов для прозорої ринкової конкуренції в сфері медичних послуг.

В цілому eHealth – це те, що об’єднує в єдиний інформаційний простір різні галузі охорони здоров’я:

  • медичну практику

  • управління закладами охорони здоров’я

  • медичне право

  • фармацевтичну галузь

  • інформаційні сервіси для пацієнтів

eHealth в Україні: структура системи

Україна обрала для себе дворівневу модель системи електронної охорони здоров’я. Суть її полягає в тому, що система eHealth структурно складається з центрального і периферійного рівнів, які в ідеалі повинні розвиватися синхронно.

Центральний компонент системи eHealth – це центральна база даних державної системи електронної охорони здоров’я, яка накопичує дані в центральному сховищі. Доступ до цих даних є у Міністерства охорони здоров’я, НСЗУ і постачальників медичних послуг, підключених до системи. Інформація в eHealth надходить з периферійного рівня – медичних установ, які передають дані через медичні інформаційні системи (МІС).

МІС для медичного закладу – це інструмент, призначений не тільки для передавання даних в ЦБД eHealth, але також для вирішення локальних питань управління медичним закладом.

bottom of page